Möt Erik Knutsson – vår nya stjärnspelare!

Jens Josefsson

08 februari 2016

Vi är stolta och glada att välkomna Erik Knutsson till vårt team. Erik är en driven designer/frontend-utvecklare som kommer att tillföra mycket till våra uppdragsgivare.

Erik har tidigare jobbat på ett flera bra byråer i Göteborg som Schimpanz, Dear Friends och med varumärken som Tele2, Bingolotto och Blizz.

24 år från Trollhättan, utbildad tillsammans med vår Linus Dahl och sedan dess har de haft samarbete i olika former, drivit sidoprojekt tillsammans, föreläst på utbildningar tillsammans och de har varandra som bollplank och stöd. Att vi nu samlar dem båda i vårt team är fantastiskt spännande och det skall bli kul att se vad de kan åstadkomma nu när de äntligen jobbar för fullt ihop.

Erik har en gedigen kompetens inom frontend-utveckling och design, med erfarenhet av Umbraco och uCommerce som Webmind fokuserar på och han tillför dessutom nya och utökade kompetenser inom Angular, apputveckling och Wordpress.

Eriks erfarenheter och kompetenser blir ett viktigt tillskott till vår produktion och stärker oss i vår fortsatta utveckling, inte minst inom Umbraco-baserad e-handel.

Han har också ett passande skägg och ett trevligt sätt men han delar inte övriga byråns stora intresse, nämligen öl, vilket oroar lite men den kommer nog att bli bra ändå.

Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Johannes Tveitan
Johannes Tveitan

Systemutvecklare / Systemarkitekt

johannes@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Fullstack Developer / Office Manager Örebro

erik@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

CFO / Partner

emma@webmind.se
Elena Svensson Reutova
Elena Svensson Reutova

Systemutvecklare

elena@webmind.se
Jasmin Kraitiss
Jasmin Kraitiss

Digital marknadsförare

jasmin@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef / Partner

jens@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Frontend, UI/UX Designer

linus@webmind.se
Joakim Kullberg
Joakim Kullberg

Systemutvecklare/Helpdesk Manager

joakim@webmind.se
Roger Norling
Roger Norling

Projektledare

roger@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
support@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg