Vill du bli vår nästa medspelare?

Jens Josefsson

12 september 2018

Vi söker en erfaren webb/system-utvecklare.

Som systemutvecklare behärskar du ASP.NET, C#, MVC och SQL. Du kommer att jobba med utveckling av webb i Umbraco och e-handel i Ucommerce. Har du erfarenhet av de plattformarna sedan tidigare är det bra, men det är inget krav. Vi erbjuder introduktionskurser internt och möjlighet till certifieringskurser på respektive plattform.

För oss är din personlighet väldigt viktig, så är du trevlig och ambitiös så löser resten sig!

Vi erbjuder en trevlig arbetsplats med hög ambitionsnivå och god stämning. Vi jobbar intensivt och hårt men tar oss också tid för kompetensutveckling och workshops, vi arrangerar Umbraco-events, åker på events som Codegarden och har AWs och en hel del andra trevligheter. Vi brinner för vad vi gör och har höga mål, vi hjälps alla åt för att tillsammans nå dit.

Vi satsar mycket på personlig utveckling med både intern och extern kompetensutveckling vilket medför en rad olika utmaningar och möjligheter. Våra utvecklare är certifierade inom Umbraco och Ucommerce och anställda på Webmind har vi fem olika tillfällen tilldelas MVP-titlar. Företaget är Umbraco Gold Partner och Ucommerce Power House, vilket är de högsta nivåerna av deras partnerskap.

Vi är för närvarande nio personer och en hund som sitter i ett stort och trevligt kontor i Turionhuset, Gårda, Göteborg. Vi har också ett kontor i Örebro där det än så länge är en person som jobbar. På kontoret i Göteborg har vi ett Fussball-spel, Nintendo 8-bitars, ölkyl, egen uteplats, semi-automatisk Gin & tonic-maskin, popcornmaskin, gott bryggkaffe och mycket plats för trevligheter. I fastigheten finns gym och lunchrestaurang. I Örebro har vi vårt kontor i ett nyrenoverat, ljust och fint kontorshotell tillsammans med andra trevliga IT-företag.

Låter det som något för dig, kontakta mig, Jens Josefsson på jens@webmind.se eller 031-187080.

Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Linus Dahl
Linus Dahl

Frontend, UI/UX Designer

linus@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Fullstack Developer / Office Manager Örebro

erik@webmind.se
Joakim Kullberg
Joakim Kullberg

Systemutvecklare/Helpdesk Manager

joakim@webmind.se
Jasmin Kraitiss
Jasmin Kraitiss

Digital marknadsförare

jasmin@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef / Partner

jens@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

CFO / Partner

emma@webmind.se
Johannes Tveitan
Johannes Tveitan

Systemutvecklare / Systemarkitekt

johannes@webmind.se
Elena Svensson Reutova
Elena Svensson Reutova

Systemutvecklare

elena@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Roger Norling
Roger Norling

Projektledare

roger@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg