Vi är Ucommerce Power House

Jens Josefsson

25 augusti 2017

Som första svenska partner har Webmind blivit utsedd till Ucommerce Power House. Det var på Ucommerce´s Partner Summit i Århus som årets nya Power House och MVP´s presenterades. Vi är otroligt tacksamma och stolta för vår utmärkelse, bland övriga Power Houses så finns starka byråer från hela världen, inte minst ett flertal danska. Totalt sett så är det nu 14 Power Houses av ca 200 partners.  

Ucommerce har tre olika nivåer på partnerskap, de första två har tydliga krav på kompetens och erfarenhet medans den högsta kan man enbart bli utsedd till. Vi var först i Sverige som Certified Partner och vi var först med att ta steget upp till Certified Solution Partner.

Som Power House blir vi medlemmar av deras Product Advisory Board där vi dels får möjlighet att påverka utveckling och inriktning samt att vi får information i ett tidigt skede. För våra kunders del innebär det att ha en leverantör med nära relation och god kommunikation med plattformsproducenten.

 

 

Webmind is a new Power House this year, and took our hearts and minds, not only with their great work, but with their dedication and willingness to spread the word on the streets. Interviews, blog posts and hosting the Umbraco festival, was a cocktail of good initiatives we couldn’t ignore in the nomination process.
Soren Spelling Lund – CEO & Founder and Anders Stentebjerg – Global Partner Manager

 

Det här gör oss så klart ännu mer motiverade på att fortsätta utvecklas inom Umbraco och e-handel generellt samt Ucommerce specifikt.

I samband med det blev jag utsedd till Ucommerce MVP, mer om det kommer snart i bloggen.

Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Jasmin Kraitiss
Jasmin Kraitiss

Digital marknadsförare

jasmin@webmind.se
Joakim Kullberg
Joakim Kullberg

Systemutvecklare/Helpdesk Manager

joakim@webmind.se
Roger Norling
Roger Norling

Projektledare

roger@webmind.se
Johannes Tveitan
Johannes Tveitan

Systemutvecklare / Systemarkitekt

johannes@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Frontend, UI/UX Designer

linus@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Fullstack Developer / Office Manager Örebro

erik@webmind.se
Elena Svensson Reutova
Elena Svensson Reutova

Systemutvecklare

elena@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

CFO / Partner

emma@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef / Partner

jens@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
support@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg