Dennis Adolfi

Systemutvecklare - Umbraco MVP

Jag jobbar som Systemutvecklare på Webmind med fokus på Umbraco utveckling. Tycker om att lära mig nya programmeringstekniker men också att utvecklas och bli vassare på tekniker jag redan behärskar. 

Jag har studerat Systemutveckling med inriktning på .NET vid Teknikhögskolan i Göteborg och är sedan en tid tillbaka Microsoft Certified Technology Specialist och Microsoft Certified Professional Developer. Sedan fokus blivit riktat på Umbraco så har jag hunnit med att bli både uCommerce Certified Developer, Umbraco Certified Master och Umbraco MVP.

Fritiden består till stor del av att brygga öl och att åka på diverse ölresor till Danmark, Tyskland och USA. All övrig tid spenderas på Gamla Ullevi, där jag försöker att gå på alla Blåvitts matcher.


Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Emma Ekholm
Emma Ekholm

Sälj & strategi

emma@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef

jens@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Design / Front end Developer

linus@webmind.se
Robert Möllefors
Robert Möllefors

Produktionschef

robert@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Design / Front end Developer

erik@webmind.se
Dennis Adolfi
Dennis Adolfi

Systemutvecklare

dennis@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg