Elena Svensson Reutova

Systemutvecklare

Jag jobbar i produktionen på Webmind med Umbraco, uSite och specialbyggda webbplatser i .Net. Detta gör jag vid sidan av mina studier på Teknikhögskolan.  

Jag går andra året på Fullstack Developer .Net programmet och under våren 2018 gjorde jag min första praktik på Webmind. Då fick jag lära mig Umbraco och rutinerna för produktionen och sedan jobba med löpande uppdrag på .Net-baserade webbplatser och hemsidor byggda med Umbraco.

Innan jag började studera programmerings arbetade jag som socionom i några år, men jag kände aldrig att jag hittat rätt. Därför sökte jag nya utmaningar i progammeringsvärlden.

När jag inte är på jobbet eller i skolan tycker jag om att umgås med min familj och mina vänner, jogga i skogen, måla och läsa böcker.


Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Elena Svensson Reutova
Elena Svensson Reutova

Systemutvecklare

elena@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

CFO / Partner

emma@webmind.se
Johannes Tveitan
Johannes Tveitan

Systemutvecklare / Systemarkitekt

johannes@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef / Partner

jens@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Joakim Kullberg
Joakim Kullberg

Systemutvecklare/Helpdesk Manager

joakim@webmind.se
Jasmin Kraitiss
Jasmin Kraitiss

Digital marknadsförare

jasmin@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Fullstack Developer / Office Manager Örebro

erik@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Frontend, UI/UX Designer

linus@webmind.se
Roger Norling
Roger Norling

Projektledare

roger@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
support@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg