Erik Knutsson

Fullstack Developer / Office Manager Örebro - Ucommerce Certified Developer och Umbraco Certified Professional

Min resa började i Trollhättan för 26 år sedan och jag tänkte först bli arkitekt men efter min första webbdesign- kurs i gymnasiet var jag fast. Intresset för arkitektur finns dock kvar och jag vill ibland tro att det syns i min design.

Jag studerade webbutveckling på Yrkeshögskolan i Göteborg och bor kvar och trivs här. Innan jag kom till Webmind jobbade jag på flera reklam- och webbyråer vilket gett mig en bred kompetens och vana vid snabba puckar. Jag försöker hela tiden hitta smarta och oväntade lösningar på problem.

Sedan början av 2018 finns jag i Örebro där jag nu leder arbetet på vårt kontor här.

När jag inte skapar gränssnitt reser jag gärna till storstäder eller badstränder.

 


Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Emma Ekholm
Emma Ekholm

CFO / Partner

emma@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef / Partner

jens@webmind.se
Johannes Tveitan
Johannes Tveitan

Systemutvecklare / Systemarkitekt

johannes@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Fullstack Developer / Office Manager Örebro

erik@webmind.se
Jasmin Kraitiss
Jasmin Kraitiss

Digital marknadsförare

jasmin@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Frontend, UI/UX Designer

linus@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg