Erik Knutsson

Design / Front end Developer

Min resa började i Trollhättan för 25 år sedan och jag tänkte först bli arkitekt men efter min första webbdesign- kurs i gymnasiet var jag fast. Intresset för arkitektur finns dock kvar och jag vill ibland tro att det syns i min design.

Jag studerade webbutveckling på Yrkeshögskolan i Göteborg och bor kvar och trivs här. Innan jag kom till Webmind jobbade jag på flera reklam- och webbyråer vilket gett mig en bred kompetens och vana vid snabba puckar. Jag försöker hela tiden hitta smarta och oväntade lösningar på problem.

När jag inte skapar gränssnitt reser jag gärna till storstäder eller badstränder och på sommaren är jag helst ute på landet.

 


Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Linus Dahl
Linus Dahl

Design / Front end Developer

linus@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

Sälj & strategi

emma@webmind.se
Erica Berghäll
Erica Berghäll

Sälj & marknad

erica@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Design / Front end Developer

erik@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef

jens@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg