Jens Josefsson

Byråchef - Umbraco MVP och Ucommerce MVP

Jag är grundare, delägare och byråchef på världens bästa webbyrå, Webmind!

Jag drivs av att göra den där affären som ger båda parter en go´ magkänsla, av nöjda kunder, av glada medarbetare och av att producera webb som både är snygg, funktionell och lönsam.

På fritiden umgås jag helst med sambon och kompanjonen Emma och vår hund Ragazza. Jag är en storstadsmänniska och trivs bäst i city. Göteborg, Köpenhamn och Berlin tillhör favoriterna. I övrigt så uppskattar jag god mat och dryck och anses som lite gin-nörd.

På byrån så jobbar jag främst med sälj, marknad och företagsutveckling, men också i produktionen med strategi och content.

Jag har blivit utsedd till Umbraco MVP 2017 och Ucommerce MVP 2017!


Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Emma Ekholm
Emma Ekholm

Sälj & strategi

emma@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Design / Front end Developer

linus@webmind.se
Erica Berghäll
Erica Berghäll

Sälj & marknad

erica@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef

jens@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Design / Front end Developer

erik@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg