Jens Josefsson

Byråchef / Partner - Umbraco MVP och Ucommerce MVP

Jag är grundare, delägare och byråchef på världens bästa webbyrå, Webmind!

Jag drivs av att göra den där affären som ger båda parter en go´ magkänsla, av nöjda kunder, av glada medarbetare och av att producera webb som både är snygg, funktionell och lönsam.

På fritiden umgås jag helst med sambon och kompanjonen Emma och vår hund Ragazza. Jag är en storstadsmänniska och trivs bäst i city. Göteborg, Köpenhamn och Berlin tillhör favoriterna. I övrigt så uppskattar jag god mat och dryck och anses som lite gin-nörd.

På byrån så jobbar jag främst med sälj, marknad och företagsutveckling, men också i produktionen med strategi och content.

Jag har blivit utsedd till Umbraco MVP 2017 och Ucommerce MVP 2017!


Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Fullstack Developer / Office Manager Örebro

erik@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

CFO / Partner

emma@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef / Partner

jens@webmind.se
Jasmin Kraitiss
Jasmin Kraitiss

Digital marknadsförare

jasmin@webmind.se
Johannes Tveitan
Johannes Tveitan

Systemutvecklare / Systemarkitekt

johannes@webmind.se
Elena Svensson Reutova
Elena Svensson Reutova

Systemutvecklare

elena@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Frontend, UI/UX Designer

linus@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg