Joakim Kullberg

Systemutvecklare/Helpdesk Manager

Jag jobbar som systemutvecklare och helpdesk manager på Webmind. Detta gör jag vid sidan om mina studier på Teknikhögskolan där jag läser andra året på programmet Fullstack Developer .Net.

I våras gjorde jag min första praktik på Webmind och då fick jag lära mig Umbraco och rutinerna för produktionen på byrån. Sedan dess har jag gått två kurser för utvecklare som jobbar med Umbraco och är numera Umbraco Certified Professional och certifierad i Umbraco Cloud.

Innan jag började på Teknikhögskolan jobbade jag  på Telia i många år, dels som administrativ handläggare på deras backoffice avdelning men också med sociala medier, kundtjänst och support på avdelningen för öppen fiber. Men jag kände att det var dags att göra något nytt och började studera.

På min fritid är jag ganska aktiv och gillar att cykla, åka snowboard och vara ute med min hund. Jag gillar matlagning också och har blivit lite av en olivolje- och naturvinsnörd.


Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Jasmin Kraitiss
Jasmin Kraitiss

Digital marknadsförare

jasmin@webmind.se
Joakim Kullberg
Joakim Kullberg

Systemutvecklare/Helpdesk Manager

joakim@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Frontend, UI/UX Designer

linus@webmind.se
Elena Svensson Reutova
Elena Svensson Reutova

Systemutvecklare

elena@webmind.se
Johannes Tveitan
Johannes Tveitan

Systemutvecklare / Systemarkitekt

johannes@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

CFO / Partner

emma@webmind.se
Roger Norling
Roger Norling

Projektledare

roger@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Fullstack Developer / Office Manager Örebro

erik@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef / Partner

jens@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
support@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg