Johannes Tveitan

Systemutvecklare / Systemarkitekt

Jag jobbar som systemutvecklare och systemarkitekt på Webmind. Jag utbildade mig till systemutvecklare samtidigt som Erik och Linus, mina kollegor här på Webmind.

Sedan jag avslutade utbildningen har jag bland annat jobbat med flera startups, varit utbildningsledare på en YH-utbildning och jobbat på flera större byråer. Jag har bland annat jobbat med att bygga upp cloud infrastruktur och applikationer från grunden, skapa webb- och e-handelslösningar på olika plattformar och innan jag började på Webmind var jag CTO, Chief Technical Officer på en e-handelsbyrå.

Förutom jobbet på Webmind så driver jag mitt eget företag som håller på med utveckling, innovation och teknikstrategi, jag driver också co-workingkontoret Creative Loop och är med och anordnar Gothenburg Startup hack.

Jag har just kommit tillbaka från pappaledighet med min förstfödda dotter. Jagspenderar mycket av min tid med familjen samt ett och annat Magic: the Gathering spel. Vi har en sommarstuga i Göteborgs skärgård dit vi gärna åker när det finns tid över att avnjuta en whiskey och en pipa i solnedgången.


Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef / Partner

jens@webmind.se
Joakim Kullberg
Joakim Kullberg

Systemutvecklare/Helpdesk Manager

joakim@webmind.se
Jasmin Kraitiss
Jasmin Kraitiss

Digital marknadsförare

jasmin@webmind.se
Johannes Tveitan
Johannes Tveitan

Systemutvecklare / Systemarkitekt

johannes@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Frontend, UI/UX Designer

linus@webmind.se
Roger Norling
Roger Norling

Projektledare

roger@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

CFO / Partner

emma@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Fullstack Developer / Office Manager Örebro

erik@webmind.se
Elena Svensson Reutova
Elena Svensson Reutova

Systemutvecklare

elena@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
support@webmind.se
Södra Gubberogatan 8
416 63, Göteborg