Linus Dahl

Design / Front end Developer - Microsoft Specialist

Jag arbetar som designer och front-end-utvecklare på Webmind.  Kort och gott så jobbar jag med allt det du ser och upplever på en webbplats. Mitt jobb handlar om att ta besökarens perspektiv och visa upp informationen på ett tydligt och enkelt sätt.

Jag har studerat Webbprogrammering på Högskolan i Kalmar samt Webbutveckling på Yrkeshögskolan i Göteborg, där jag idag föreläser om allt som har med front-end-utveckling att göra. Innan jag kom till Webmind så frilansade jag som webbutvecklare. 

När jag inte flyttar på pixlar umgås jag med vänner, gärna över lite FIFA eller en bit mat. Jag gillar att resa, helst till större städer. Pysslar även med en del webb-relaterade sidoprojekt.


Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Design / Front end Developer

erik@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef

jens@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Design / Front end Developer

linus@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

Sälj & strategi

emma@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Erica Berghäll
Erica Berghäll

Sälj & marknad

erica@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg