Ragazza och Asti

Support & trivselansvariga

Eftersom Ragazza och Asti är hundar har de ingen officiell anställning på Webmind men de hänger här hela dagarna och ser till att alla mår bra.

Deras arbetsuppgifter består av att välkomna besökare vid dörren med en svansviftning, krama om alla i personalen på ett rullande schema, charma till sig Frolic och sova. De är snälla och glada och tycker om alla. 

Hemma i soffan eller på terrassen när solen skiner är ett par av deras favorithäng när de är lediga. Ragazza är en van resenär och trivs lika bra på soldäck på Stena Danica en härlig sommardag som på en uteservering i Berlin en solig februaridag. Asti som nyss har flyttat hem till övriga familjen från Tyskland försöker också vänja sig vid resor.

Våra små sköna kontorshundar är av rasen Italiensk Vinthund, en miniatyrversion av Greyhound. De bor och trivs i Nya Gårda med husse Jens och matte Emma.

Fram till våren 2017 delade Ragazza sin tjänst med sin mamma Phoebe som vandrade vidare och lämnat ett stort tomrum bakom sig, men från slutet av 2018 stöttar Asti upp.  


Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Elena Svensson Reutova
Elena Svensson Reutova

Systemutvecklare

elena@webmind.se
Johannes Tveitan
Johannes Tveitan

Systemutvecklare / Systemarkitekt

johannes@webmind.se
Roger Norling
Roger Norling

Projektledare

roger@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Joakim Kullberg
Joakim Kullberg

Systemutvecklare/Helpdesk Manager

joakim@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Frontend, UI/UX Designer

linus@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef / Partner

jens@webmind.se
Jasmin Kraitiss
Jasmin Kraitiss

Digital marknadsförare

jasmin@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Fullstack Developer / Office Manager Örebro

erik@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

CFO / Partner

emma@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
support@webmind.se
Södra Gubberogatan 8
416 63, Göteborg