Robert Möllefors

Produktionschef - Microsoft Certified Solutions Developer

Som produktionschef ansvarar jag för planering och upplägg av projekt. Jag fördelar arbetet och ser till att den som är bäst lämpad för en uppgift också blir den som utför den. Men det är ju så att livet är för kort för att bara rita på white boards och sitta i möten, man måste ju få skriva kod också! Av den anledningen har jag dessutom en roll som systemutvecklare där mina arbetsuppgifter varierar. Allt från support till såväl utveckling av nya projekt som vidareutveckling och underhåll av äldre system.

När jag inte jobbar spenderar jag tiden med min fru och våra två barn, vilket oftast innebär en mix av att bygga Lego, spela fotboll, hänga på lekplatser, fånga pokémons och att sova middag!
Behöver min familj lite egentid, så träffar jag vänner på en pub och avnjuter några goda öl över lite skitsnack, gärna med fotboll i bakgrunden. Annat som faller mig i smaken är att resa och då gärna till resmål med ett varmt klimat och som tillåter bra dykning.


Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef

jens@webmind.se
Robert Möllefors
Robert Möllefors

Produktionschef

robert@webmind.se
Dennis Adolfi
Dennis Adolfi

Systemutvecklare

dennis@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Design / Front end Developer

erik@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

Sälj & strategi

emma@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Design / Front end Developer

linus@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg