Vi är Webmind,
ett kreativt och skönt gäng!

Utveckling

Webben är i ständig förändring, liksom våra kunders behov. Därför jobbar vi hela tiden med att utbilda oss, hänga med, lära nytt och utvecklas inom våra kompetensområden. Vi höjer ständigt målsättningarna och tänker utanför ramarna för att göra ett ännu bättre jobb.

Teamwork

Lika viktigt som att våra medarbetare håller en hög nivå inom sina specialområden är att vi jobbar bra tillsammans. En annan förutsättning för att vi ska göra ett bra jobb är så klart att vi har en bra och lyhörd relation till våra kunder. Ensam är svagare än tillsammans!

Inte bara allvar

Vi tycker det är livsviktigt att trivas på jobbet, både för företagets och medarbetarnas skull. Allt kan inte vara allvar hela tiden – därför tar vi gärna en AW, firar lyckade projekt eller hittar på annat kul ihop. Det är bra för teamkänslan, men framför allt så är det skoj!

Linus Dahl

Design / Front end Developer

Erica Berghäll

Sälj & marknad

Ragazza

Support & trivselansvarig


Jens Josefsson

Byråchef

Emma Ekholm

Sälj & strategi

Erik Knutsson

Design / Front end Developer


Leon Lindeberg

Systemutvecklare

Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Erica Berghäll
Erica Berghäll

Sälj & marknad

erica@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Design / Front end Developer

linus@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

Sälj & strategi

emma@webmind.se
Leon Lindeberg
Leon Lindeberg

Systemutvecklare

leon@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Design / Front end Developer

erik@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef

jens@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg