Vi är Webmind,
ett kreativt och skönt gäng!

Utveckling

Webben är i ständig förändring, liksom våra kunders behov. Därför jobbar vi hela tiden med att utbilda oss, hänga med, lära nytt och utvecklas inom våra kompetensområden. Vi höjer ständigt målsättningarna och tänker utanför ramarna för att göra ett ännu bättre jobb.

Teamwork

Lika viktigt som att våra medarbetare håller en hög nivå inom sina specialområden är att vi jobbar bra tillsammans. En annan förutsättning för att vi ska göra ett bra jobb är så klart att vi har en bra och lyhörd relation till våra kunder. Ensam är svagare än tillsammans!

Inte bara allvar

Vi tycker det är livsviktigt att trivas på jobbet, både för företagets och medarbetarnas skull. Allt kan inte vara allvar hela tiden – därför tar vi gärna en AW, firar lyckade projekt eller hittar på annat kul ihop. Det är bra för teamkänslan, men framför allt så är det skoj!

Linus Dahl

Design / Front end Developer

Jens Josefsson

Byråchef

Phoebe & Ragazza

Support & trivselansvariga


Robert Möllefors

Produktionschef

Dennis Adolfi

Systemutvecklare

Erik Knutsson

Design / Front end Developer


Emma Ekholm

Sälj & strategi

Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Robert Möllefors
Robert Möllefors

Produktionschef

robert@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

Sälj & strategi

emma@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Design / Front end Developer

erik@webmind.se
Dennis Adolfi
Dennis Adolfi

Systemutvecklare

dennis@webmind.se
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef

jens@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Design / Front end Developer

linus@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg