Vi är Webmind,
ett kreativt och skönt gäng!

Utveckling

Att utveckla webben, att följa vad som händer globalt, att utvecklas inom våra kompetensområden och som team; att våga ta ett kliv till, att vässa vår förmåga att ifrågasätta och utmana givna förutsättningar och ramar, att bli bättre än våra konkurrenter, höja våra målsättningar och helt enkelt göra bättre jobb.

Teamwork

Det är med ett härligt teamwork som vi flyttar fram positionerna, det är då som vi ser vad som är möjligt inom detta fantastiska medium som är webben. Det är vårt samarbete som bygger allt, utan det är vi ingenting. Och det är i rummet där idéerna tillåts flöda fritt och allt kan hända, som nya lösningar uppstår, testas och lanseras.

Inte bara allvar

Vi tycker det är livsviktigt att trivas på jobbet, både för företagets och medarbetarnas skull. Allt kan inte vara allvar hela tiden – därför tar vi gärna en AW, firar lyckade projekt eller hittar på annat kul ihop. Det är bra för teamkänslan, men framför så allt är det skoj!

Phoebe & Ragazza

Support & trivselansvariga

Erik Knutsson

Design / Front end Developer

Emma Ekholm

Sälj & strategi


Dennis Adolfi

Systemutvecklare

Robert Möllefors

Produktionschef

Linus Dahl

Design / Front end Developer


Jens Josefsson

Byråchef

Hör av dig! Skriv några korta rader om ditt projekt och skicka till oss. Vi kontaktar dig för ett fortsatt resonemang om hur vi kan hjälpa dig med din webb.

Vet du redan vem du vill prata med – kontakta oss direkt.
Jens Josefsson
Jens Josefsson

Byråchef

jens@webmind.se
Linus Dahl
Linus Dahl

Design / Front end Developer

linus@webmind.se
Robert Möllefors
Robert Möllefors

Produktionschef

robert@webmind.se
Erik Knutsson
Erik Knutsson

Design / Front end Developer

erik@webmind.se
Emma Ekholm
Emma Ekholm

Sälj & strategi

emma@webmind.se
Dennis Adolfi
Dennis Adolfi

Systemutvecklare

dennis@webmind.se
031 - 18 70 80
info@webmind.se
Södra Gubberogatan 8,
416 63 Göteborg